More

  Приведен криминалец баран со потерница

  spot_img

  Денеска (19.06.2024) во 08.45 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје на ул. „Ѓорѓи Димитров“ во Скопје, на територија на општина Кисела Вода, го лишија од слобода В.С. (46) од Скопје, кој бил баран со потерница по наредба на Основен кривичен суд- Скопје, за затворска казна од една година, поради сторено кривично дело по чл.235 ст.1 од КЗ на РСМ. Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img