More

  Принцот Вилијам не се врати од Њујорк со празни раце, еве со што ги изненади своите малечки

  spot_img

  Принцот од Велс неодамна направи кратко патување во Њујорк на Самитот за наградата Earthshot. Но, принцот Вилијам не се врати дома од неодамнешното патување во САД со празни раце.

  Принцот од Велс самиот го посети Њујорк, носејќи им неколку прекрасни подароци на принцот и принцезата.

  Додека Вилијам ја поздравуваше толпата пред противпожарната служба во Њујорк, му беа врачени куп маици „I [Heart] NY“ за неговите три деца.

  Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон се родители на 10-годишниот принц Џорџ, 8-годишната принцеза Шарлот и 5-годишниот принц Луис.

  На едно видео снимено од посматрач, следниот во редот за британскиот кралски трон љубезно го прифаќа подарокот пред да му го предаде на своето обезбедување.

  Кога друг добронамерник го поттикнал Вилијам да ги однесе неговите деца во Њујорк, тој одговорил: „Би сакал еден ден“.

  За време на неговата посета, Вилијам застана во пожарната станица Ten House, која се наоѓа во близина на Граунд Зеро и служеше како клучен команден центар на 11 септември.

  Вилијам ја обиколи противпожарната станица, се ракуваше и разговараше со ветераните на пожарот, како и со новите регрути, и беше однесен на турнеја од в.д. пожарникарката Лора Кавана.

  Според „Пипл“, Вилијам исто така донел дома мало гумено противпожарно возило, пенкала, тетратки и маици за пожарникари како сувенири за своите деца.

  Заедно со патувањето до пожарната и работата со наградата Earthshot, Вилијам отиде и на лежерно џогирање во Централ Парк.

  „Решив да им се придружам на ордите на њујорчани кои ја извршуваат нивната утринска рутина“, им рече Вилијам на толпата на самитот. „Беше прекрасно да се разбудам во Њујорк со сончево утро, наместо дождот што го имавме вчера. Беше прекрасно да се навлеземе на свеж воздух ова утро“.

  Кејт Мидлтон не му се придружи на својот сопруг на ова кратко патување.

  „Тоа е кратка посета и парот не патува заедно во странство освен ако не мора, затоа што се разбира, тие жонглираат со грижата за децата и школувањето за нивните три деца“, рече кралскиот експерт Кејти Никол за ЕТ.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img