More

  Претседателот на САД ќе разговара со сојузниците во врска со војната

  spot_img

  Претставници на Белата куќа разговараат за можноста американскиот претседател Џо Бајден да отпатува во Европа во наредните недели за да разговара со сојузниците за Русија и Украина, изјави денеска извор запознат со ситуацијата за западни медиумми.

  Не е сигурно дали патувањето ќе се оствари бидејќи плановите се уште не се финализирани, додаде изворот. Белата куќа одби да коментира.
  Тројцата претставници на администрацијата изјавиле дека некои вработени кои работеле на патувањето на потпретседателката Харис останале во Европа за да помогнат во планирањето на можна претседателска посета на регионот.

  Министрите за одбрана на земјите-членки на НАТО ќе се сретнат в среда во Брисел на вонреден состанок на кој ќе разговараат за руската инвазија на Украина, соопшти турското Министерство за одбрана.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img