More

  Познатиот водител на Оскарите во 2024 година

  spot_img

  Комичарот Џими Кимел по четврти пат ќе биде домаќин на Оскарите, објавија во средата организаторите на најпрестижната холивудска церемонија.

  „Отсекогаш сум сонувал четири пати да бидам домаќин на Оскарите“, се пошегува во изјавата 56-годишниот актер и водител на американското шоу „Џими Кимел во живо!“.

  96-тото доделување на Оскарите ќе се одржи на 10 март 2024 година.

  „Џими се етаблира како еден од најголемите водители на Оскар на сите времиња благодарение на неговиот совршен спој на добрина и хумор“, извршните продуценти на церемонијата Раџ Капур и Кети Мулан ја поздравија веста.

  Кимел беше домаќин на наградата во 2017, 2018 и 2023 година.

  Оскарите веќе неколку години немаат добра публика, а еден од начините да се врати преносот на церемонијата во златното доба кога го гледаа 50 милиони гледачи е да се избере познато лице како Кимел.

  Овојпат доделувањето на престижната филмска награда ќе се изврши во време кога Холивуд закрепнува по шестмесечната парализа поради штрајкот на сценаристите и актерите.

  Штрајкот, каков што не е забележан од 1960-тите, поттикна големи тензии меѓу филмските студија и работниците во индустријата што ја потресуваат стриминг и вештачка интелигенција.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img