More

  Познатата пејачка вели дека разговорот со Господ бил страшен

  spot_img

  Познатата пејачка Мадона (65) детално опишала како се чувствувала за време на предизвиканата кома и што се случило кога ги отворила очите. Сè се случило откако на крајот на јуни минатата година итно била примена во болница поради бактериска инфекција. Таа закрепна, продолжи со турнеите и сега се присети на искуството блиску до смртта.

  Таа настапи во Лос Анџелес, а потоа пред публиката му се заблагодари на докторот Дејвид Агус кој ѝ го спасил животот.

  – Имав страшно изненадување ова лето. Имав скоро смртно искуство. Да, не се шегувам. Беше прилично страшно. Четири дена не знаев ништо бидејќи бев во индуцирана кома – рекла Мадона.

  Кога се разбудила, веднаш рекла: „Не“. Пејачката објаснила дека е прилично сигурна зошто овој збор бил првото нешто што го кажала кога ги отворила очите.

  – Сигурна сум дека Бог ми велеше: „Дали сакаш да бидеш со мене? Дали сакаш да дојдеш со мене? Сакаш да одиме овде?“. Јас велев: „Не, не“ – објаснила Мадона.

  – Знам дека звучи лудо, но беше тешко и не знаев кога ќе можам повторно да станам, кога ќе можам повторно да бидам иста и кога ќе ја вратам енергијата. Секој втор ден се јавував на мојот доктор и го прашував зошто немам енергија, кога ќе ми се врати енергијата, кога ќе се чувствувам како порано, дали може повторно да одам на турнеја. Сè што ќе речеше: „Излези на сонце.“ Беше многу тешко за тоа да одам од куќата до дворот и да седам на сонце. Знам дека тоа звучи лудо, но беше тешко – рече Мадона.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img