More

  Пожар изби утрово во Кинескиот трговски центар во Нов Белград

  spot_img

  Пожар изби утрово во Кинескиот трговски центар во Нов Белград, јавија локалните медиуми.

  Во гаснењето на пожарот се вклучени 46 пожарникари-спасувачи со 13 возила. Вклучен е и хеликоптер на полицијата.

  Во тој трговски центар голем пожар избувна и пред повеќе од две години.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img