More

  Постојат полоши работи од лошите оценки

  spot_img

  Сомнежите на таткото се зголемија кога го виде писмото на празното биро. Го препозна ракописот на својот син: „За тато“. Со растреперени раце, човекот го отвори пликот.

  Почна да чита:
  „Драг тато,

  Морам да ве известам дека морав да ја напуштам нашата куќа. Не ви кажав затоа што знаев дека ти и мама ќе направите скандал. Си заминав заедно со мојата девојка. Ја сакам многу. Но, знаев дека нема да ја одобрите нашата врска поради нејзините пирсови, тетоважи, бајкерска облека и фактот дека е многу постара од мене. Но, не се работи само за моите чувства. Таа е бремена.

  Нејзиното име е Сара. Таа е убедена дека ќе бидеме среќни заедно. Има својата викендица во шумата и еден куп дрва, што ќе ни траат цела зима. Планираме да имаме многу деца.

  Целиот текст прочитајте го ТУКА.

  Фото: Freepik

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img