More

  Поранешното момче на Меланија Трамп од Словенија ги откри деталите: „Таа не е типична девојка…“

  spot_img

  Словенецот Јуре Зорчиќ е поранешното момче на Меланија Трамп, единственото познато, а во интервју за ABC откри како се запознале и каков впечаток оставила кај него.

  „Меланија никогаш не била типична словенечка девојка“, рече тој, раскажувајќи како ја сретнал на улица во нејзиниот роден град Нови Место, седум години пред да го запознае Доналд Трамп.

  „Се запознавме како на филм. Беше топол летен ден во 1991 година. Тоа беше почеток на нова политичка ера за нас, градот беше празен, блокиран од војската“.

  „Јас бев на мојот мотор, а таа одеше по улица. Поминав покрај неа и си помислив: Која е оваа убава девојка? Таа е толку убава, морам да се свртам и да ја следам“, се сеќава тој.

  Отидоа на кафе и започнаа врска, а летото го поминаа уживајќи со пријателите на јадранскиот брег. Иако беа во врска само неколку месеци, поранешната прва дама на САД му остави силен впечаток.

  „Од првиот момент бев импресиониран од нејзината убавина. Беше убаво облечена и елегантно се однесуваше. Таа е многу посебна, тоа е вистинската вистина“, рече тој.

  „Таа беше мода и сакаше да живее во Италија, Франција“, рече тој и додаде дека се уште бил изненаден кога дознал дека таа се преселила од Словенија.

  Меланија потоа работела како модел, а по неколку години поминати во Париз и Милано, се преселила во Њујорк, каде што го запознала Доналд Трамп во 1998 година.

  Според Индекс, Зорчиќ раскажал како ја запознал Меланија во Њујорк во 2000 година и бил изненаден што таа разговарала со него на англиски.

  „Ја прашав: Дали заборави дека си Словенка? – се присети нејзиниот поранешен.

  За потсетување, Меланија и Доналд се венчаа во 2005 година во Мар-а-Лаго. Една година подоцна го роди синот Барон, а во 2016 година стана прва дама на САД.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img