More

  Поранешниот претседател го прослави 79-от роденден

  spot_img

  Во Претставничкиот дом и Сенатот, Трамп во четвртокот разговараше со републиканците кои ја поддржуваат неговата претседателска кандидатура и покрај постапките што се водат против него и неодамнешната пресуда, објави Фрст пост.

  На приватен собир спроти Капитол, републиканците однапред му посакаа среќен роденден на поранешниот претседател кој денеска полни 79 години.

  Членовите на Конгресот на Трамп му подарија торта со американското знаме и броевите 45 и 47, алудирајќи на мандатот на Трамп и на фактот дека тој може да стане 47-ми американски претседател.

   

  – Има големо единство во Републиканската партија – рече Трамп.

  Поранешниот претседател разговараше со републиканците за евентуален нов мандат, како и за други прашања, од Русија до имиграција и даночни прашања.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img