More

  Појава на пороен дожд, грмотевици и град во текот на ноќта

  spot_img

  Синоптичарите за денеска ни најавуваат сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, повремено и засилен ветер од јужен правец.

  Од УХРМ велат дека во попладневните и вечерните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. На некои места процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

  Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени.

  Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне и во вечерните часови во делови од колината нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

  Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 31 степен.

  Во наредните денови времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, во вторник од западен, а потоа од северен правец. Во попладневните часови ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img