More

  Погоден контролен пункт во Крупец

  - Advertisement -

  Контролен пункт во руско село што граничи со Украина денеска е гранатиран, изјави гувернерот на областа Курск, Роман Старовојт.

  Според Старовојт, минофрлачи погодиле контролен пункт во Крупец, во близина на украинскиот град Суми, во североисточниот дел од земјата, објави Би-Би-Си.

  Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета. Старовојт додаде дека руските граничари и војската одговориле со одмазднички оган.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img