More

  Петар Грашо: Жив и здрав… И подготвен за феноменална недела пред нас“

  spot_img

  Хрватскиот пејач Петар Грашо се огласи откако неодамна заврши во болница, на инфузија. Тој на Инстаграм објави видео од кошаркарската сала.

  „4.8. Стари Град Сараево, 5.8., плоштад Котор, 12. 8. Арена Пула, се гледаме! Како што гледате, нема инфузија, нема болница, подобра сум од кога било!“, рекол Грашо, приот најавувајќи ги претстојните концерти.

  „Жив и здрав… И подготвен за феноменална недела пред нас“, додал тој во описот на видеото.

  Имено, на Грашо му паднал имунитетот поради напорниот распоред и бурното темпо.

  Потсетуваме, Грашо неодамна стана татко на девојчето Алба, кое го доби со Хана Хуљиќ. Пејачката требаше да се породи на 23 јули, но бебето пристигна порано. Девојчето пристигна со царски рез. Грашо и Хана се венчаа во февруари, приредувајќи романтична венчавка.

  ФОТО: Инстаграм

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img