More

  Пејачот со крвави и стаклени очи и блага насмевка

  spot_img

  Познатиот пејач Џастин Тимберлејк беше приведен во понеделникот вечерта во пристаништето Саг и вчера се појави на суд.

  Во вторникот наутро Тимберлејк бил виден пред полициската станица во Хемптон.

  Извор изјави за „Дејли мејл“ дека Џастин вечерал со пријателите во хотелот „Американ“ и бил запрен откако ја напуштил групата кратко по полноќ.

  „Џастин беше на вечера со пријателите, а надвор од ресторанот имаше полициски автомобили паркирани, како и секоја вечер. Тие бараат луѓе кои се надвор по полноќ и кои можеби пиеле“, рекол изворот.

  „Џастин замина во 00:30 часот и веднаш беше запрен. Никој не е повреден и немаше драма на местото на настанот.“

   

  ТМЗ објави дека Тимберлејк поминал низ знакот за стоп и бил запрен, по што одбил да направи алкотест.

  Порталот, исто така, објави дека музичарот бил обвинет и пуштен со кауција за возење под влијание на алкохол.

  „Неговите очи беа крвави и стаклени, здивот мирисаше на алкохолен пијалак, не можеше да го задржи фокусот, говорот му беше нејасен, одењето му беше нестабилно и падна на сите стандардни алкотестови“, се наведува во извештајот.

  „Испив само едно мартини и ги следев моите пријатели до дома“, им рекол Џастин на полицајците, според извештајот.

   

  Возачката дозвола во државата Њујорк му била суспендирана, но не се знае колку време. Неговото следно судење е закажано за 26 јули.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img