More

  Оваа зима, популарниот тренд на фармерки од 70-тите се враќа во мода

  spot_img

  Креативните режисери и пионерите на стилот ги презентираат најдобрите стилски лекции за носење фармерки со ѕвоно за зимата 2023 година.

  Ѕвонарските фармерки имаат вродена способност да се издигнуваат од пепелта со текот на времето. Од 60-тите години на минатиот век, овие фармерки со хипи потекло освоија незаменливо место во нашите плакари. Кралевите на забавата го достигнаа врвот на славата благодарение на легендите како Шер, која ги вклучи меѓу нејзините најнеизбришливи стилски референци.

  Фармерките со ѕвоно се обновуваа во изминатите години, но ја задржаа својата најатрактивна суштина: тие се разноврсни, функционални и, во споредба со другите постоечки силуети, фармерките лесно можат да донесат уште поголема личност во изгледот.

  Иако карактеристиките споменати погоре се повеќе од доволни за да се разбере зошто тие ќе бидат сè попопуларни во сезоната есен-зима 2022/23, има нешто повеќе. Во оваа сезона тие не само што се многу функционални и атрактивни, туку се и многу модерни. Бидејќи бевме свесни дека овој модел најверојатно ќе биде еден од најпопуларните до крајот на летото 2022 година, се зафативме да ги избереме најсоодветните стилски лекции за нивно носење. Но … како да носите панталони со ѕвонести според модните писти есен и зима 2022/23? Ќе ви покажеме.

  Со основен изглед
  На ревијата на Alaïa за есен и зима 2022/23 година, беше покажано силното значење што може да го дадат некои верзии на фармерки со ѕвоно. Во овој пример, модната куќа претстави модел со висок струк, цврста силуета во пределот на бутовите и многу претерани важничене на долниот дел. На ревијата беше комбинирана со син џемпер со малку надуени ракави. Доказ дека дури и едноставните основи несомнено можат да го подигнат вашиот изглед на повисоко ниво.

  Со романтичен допир
  Модната ревија на Зимерман есен/зима 2022/23 ни покажа дека традиционално измиените фармерки одлично се вклопуваат со романтичните силуети. Дизајните со робови (и големи лакови) се многу препознатливи и секој што ќе ги носи ќе зрачи со личност и гламур.

  Изгледаат фармерки со половина должина
  Моделите кои се однесуваат на почетокот на вториот милениум денес се во мода, а Кристијан Сириано е една од модните куќи која реши да ги оживее во својата колекција есен-зима 2022/23. Видовме како моделот носи дводелен тексас комплет, составен од панталони и сако во две различни нијанси на фармерки. Дизајнот е комплетиран со додавање на блескави ракавици и зашилени потпетици.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img