More

  Ова е кожна јакна која оваа пролет ќе биде во гардеробата на секоја жена

  - Advertisement -

  По Ким Кардашијан, Бела Хадид, Кајли Џенер и Тревис Скот, сега на ред се Елса Хоск и Кендал Џенер да и посакаат добредојде во нивната гардероба. На мото трендот не му се гледа крајот.

  Во модната сезона есен-зима 2022/23, на модните писти процветаа мноштво мото јакни, кожени ракавици и заштитни панталони, инспирирани од мото естетиката. Порано е кажано отколку направено: познатите личности не дочекаа да го прифатат трендот на моторџиите на улиците на Њујорк, Лос Анџелес и, се разбира, во Париз.

  Мото трендот повторно е застапен во уличната мода
  Култното парче е секако кожената јакна, која модните куќи и дизајнерите со задоволство ја рекреираа. Дизел создаде секси хибридна верзија под Глен Мартенс, Диор ја сублимира со неонски бои како лимонова жолта и живописна зелена, додека Коперни го создаде мини-здолништето за моторџија, уште еден клучен тренд на годината.

  По Ким Кардашијан, Бела Хадид и Кајли Џенер, во мото трендот се приклучува и Кендал Џенер
  По Ким Кардашијан и нејзиниот (се разбира) модел на Баленсијага или Дуа Липа и Џулија Фокс, Бела Хадид, Кајли Џенер, Елса Хоск и Кендал Џенер се тие кои ќе направат моторџискиот тренд да блесне во 2023 година.

  На 22 мај 2022 година, придружувана од нејзиното момче Марк Калман, Бела Хадид беше забележана во Челзи облечена во жолто-црна тркачка јакна украсена со производителот на автомобили Јамаха. Паметно женејќи ја облеката на моторџиите, таа ја спои јакната со широки кожени панталони, соодветен ултра секси топ и уште еден тренд, овој пат со кристален ремен со машна.

  Кајли Џенер и Тревис Скот играа на картата на соодветна облека со две бели и црвени мото јакни. Бидејќи секогаш дава се од себе кога е модата во прашање, младата јакна ја искомбинирала со уште еден одличен тренд: тексас мини здолниште. Совршен натпревар!

  Елса Хоск ги има сите квалитети на моторџија
  Елса Хоск беше забележана во кожна моторџиска јакна на улиците на Лос Анџелес. Моделот го комбинираше не со еден, туку со два тренда на сезоната. Црни карго панталони и кожени чизми за совршен изглед кој не е велосипедист.

  Кендал Џенер му се препушта на мото трендот
  Трендот на мото јакни ќе стане незаменлив во 2023 година: Кендал Џенер избра жолто-црна мото јакна на улиците на Лос Анџелес. Таа го спои ова парче со едноставни фармерки и мокасини.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img