More

  Ова е домот на Балашевиќ, Оливера во костим за капење ужива во летото

  spot_img

  Познатиот пејач Ѓорѓе Балашевиќ почина пред три години и зад себе остави неизбришлива трага во светот на музиката која живее и денес.

  Сопругата на покојниот кантавтор, Оливера, по неговата смрт остана да живее во нивниот семеен дом во Нови Сад. Одвреме-навреме ја споделува својата оаза со своите придружници, особено во пролет и лето кога деновите ги поминува опуштајќи се во дворот и покрај базенот.

   

  Големата бела куќа е уредена во модерен стил, додека Оливера понекогаш покажува како ги поминува деновите.

  А во видеата што ги споделуваше на мрежите претходните години покажа дека од својот дом направила летна оаза, но и дека знае да ужива.

  Погледнете како таа ужива во сончањето и пливањето, но и линијата со која ги воодушеви сите:

   

  Да потсетиме, Ѓорѓе Балашевиќ почина на 19 февруари 2021 година, а зад себе остави бројни хитови, сопругата Оливера, ќерките Јована и Јелена, синот Алекса и внуците.

  ФОТО: Инстаграм

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img