More

  Огромен пожар во Белград: И хеликоптери го гаснат пожарот, се слушаат детонации

  spot_img

  Голем пожар избувна во блок 70 во Белград, а од кинескиот трговски центар се издига густ чад. Началникот на Секторот за вонредни ситуации Лука Чаушиќ за N1 изјави дека акцијата за гаснење на пожарот била многу сложена, дека се слушнале неколку детонации, а во гаснењето учествувале и хеликоптери.

  Како што дознава N1, околу 7 часот било пријавено дека гори кинескиот трговски центар во Јуриј Гагарин.

  Десетина пожарникари и противпожарни возила се на терен, гаснењето на пожарот е во тек. Репортер N1 известува од местото на настанот дека ситуацијата во моментов изгледа како пожарникарите успешно да го гаснат пожарот.

  Од МУП за Н1 велат дека нема информации дека има повредени во овој пожар.

  Да потсетиме, во овој трговски центар пред повеќе од две години избувна голем пожар.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img