More

  Одговорноста за инцидентот ја презеде организација со име Револуционерната класа самоодбрана

  spot_img

  Во центарот на Атина, во близина на зградата на Министерството за труд, синоќа експлодирала бомба и предизвикала штета на зградата, но нема повредени, пренесува Катимерини.

  Полицијата и пожарникарите ја обезбедија областа откако уредот беше активиран во 01:29 часот по локално време, а антитерористичката единица ја истражува експлозијата.

  Непознато лице 40 минути претходно во име на Револуционерната класа самоодбрана, засега непозната организација, испратило предупредување до весникот „Ефимерида тон синтактон“ дека во близина на министерството е поставена експлозивна направа.

  Државниот радиодифузен сервис ЕРТ објави дека експлозивна направа била поставена во торба на ограда пред зградата на банката во близина на министерството.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img