More

  Од среда врнежливо, облачно и помеко

  spot_img

  Денеска изутрина ќе преовладува студено времеа преку денот сончево и потопло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

  Утринските температури ќе се движат од минус 5 степени во Берово, до плус 5 во Гевгелија

  Максималните дневни ќа бидат во интервалот од 9 до 17 степени.

  Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер.

  Променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец ќе преовладува и утре, а кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд во западните делови.

  Извесно затоплување ќе има в среда, за кога се очекува утринските температури да бидат од 5 степени над нулата, па нагоре. Во среда ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img