More

  Објавени новите цени на горивата во Србија

  spot_img

  Литар евро дизел денеска од 15 часот на пумпите во Србија ќе чини 201 динар, а литар бензин Еуропремиум БМБ ќе чини 187 динари, дознава „Блиц Бизнис“.

  Новите цени на горивата ќе важат до следниот петок, 29 март. Во однос на претходната недела практичното гориво поскапе за 2 динари и кај бензинот и кај дизелот, објави Блиц.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img