More

  Објавена е втората колекција на Кендал Џенер за сестринскиот бренд Kylie Cosmetics

  spot_img

  Манекенката Кендал Џенер во соработка со нејзината сестринска марка за убавина Kylie Cosmetics, ја објави својата втора колекција на шминка, која вклучува палета на сенки за очи во 18 нијанси, кармини и комплет руменила и светлини.

  Кендал Џенер ја објави својата втора колекција шминка во соработка со Кајли Козметика пред Кардашијан да се вратат на малите екрани. Четириделната линија, достапна од средината на април, вклучува шминка инспирирана од моделот и поприроден пристап кон убавината од ко-основачот на 818 Tequila, Кендал Џенер. Колекцијата на цени вклучува сјај за усни во боја на праска, триделен сет за бои за усни, пудра и хајлајтер за лице и 18-делна палета на мат сенки за очи и пигменти за лице.Во соопштението за печатот, Кајли Џенер објаснува дека целта била да се создадат сезонски производи кои биле инспирирани од класичниот изглед на [Кендал] за убавина. Кендал обожава зачадени очи со природен изглед и смели, дефинирани усни. За да го создадеме овој изглед, го претставивме нашиот нов производ за усни, збир на бои за усни каде што можете без напор да ја подобрите природната боја со една апликација, а прецизноста на производот значи дека може да се користи и како облога за усни за навистина да го постигнете дефинираното погледнете…“

  Популарните сестри ја претставија својата прва соработка за убавина во 2020 година. Колекцијата за убавина е една од многуте соработки на сестрите Кардашијан и Џенер. Последниве се вклучени и во модниот бренд Kendall + Kylie, Крис Џенер, Клои Кардашијан и Кортни Кардашијан веќе соработувале со брендот Kylie Cosmetics. Во 2019 година, Кајли Џенер учествуваше и во дизајнирањето на мирисот KKW Kim Kardashian, кој е најпознат по брендот Skims за обликување на телото на облека и костими за капење.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img