More

  Нов документарец за контроверзниот креатор на антивирусот Макафи

  spot_img

  Американскиот стриминг сервис Netflix објави трејлер за новиот документарен филм „Running with the Devil: The Wild World of John McAfee“ (Running with the Devil: The Wild World of John McAfee) за контроверзниот креатор на популарниот компјутерски антивирус McAfee и неговиот живот во бегство од американските власти.кои го осомничеле за убиство.

  Џон Мекафи е роден во американска воена база во Британија во 1945 година и стана светски познат како успешен бизнисмен и програмер благодарение на неговата компанија McAfee и McAfee Antivirus, првата комерцијална компјутерска антивирусна програма која се појави во 1987 година и ја поттикна целата антивирусна индустрија. .

  Меѓутоа, во 1994 година, Мекафи го продаде својот удел во компанијата на технолошкиот гигант Интел за седум милијарди долари и ја напушти компанијата. Тој основал нова компанија, но станува познат по својот див начин на живот, критиките од неговата поранешна компанија која продолжила да го користи неговото име во рекламирањето и сомнежите дека убил сосед во 2013 година во Белизе, каде што некогаш живеел.

  Како што објави веб-страницата collider, најавениот документарец ќе ја раскаже неговата возбудлива контроверзна приказна преку интервјуа на луѓе кои го познавале, како и ексклузивни снимки од самиот Мекафи во бегство, а премиерата ќе биде прикажана на 24 август на стриминг сервисот Нетфликс.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img