More

  Нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во Полошкиот регион, во Велешко, во Струмичко и во делови на скопската котлина

  - Advertisement -

  Нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во Полошкиот регион, во Велешко, во Струмичко и во делови на скопската котлина.

  Во попладневните часови ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи, велат метеоролозите.

  И во следните денови нашето подрачје ќе биде под влијание на топол бран со високи утрински и дневни температури. Нестабилност на повеќе места со пороен дожд и грмежи се очекува во среда и четврток во попладневните часови.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img