More

  Некласичен прв состанок: како да го направите романтичен и забавен?

  spot_img

  Кога планирате прв состанок со некој што навистина ви се допаѓа, едно е сигурно: сакате да го направите романтично и забавно.

  Сепак, наоѓањето возбудливи работи на кои треба да се препуштите и да си поминете навистина добро може да биде доста предизвик. Повеќето парови се откажуваат на половина пат и се задоволуваат со вечера и филм.

  Но, ако сепак сакате вашиот прв состанок да биде посебен, дојдовте на вистинското место. Без разлика дали сте некој кој претпочита состаноци на отворено или сакате да бидете некаде совршено приклештени покрај личноста која му го украла срцето, веруваме дека во нашата галерија ќе најдете совршени идеи за некласичен прв состанок.

  ОДНЕСЕТЕ ГО НА Уметничко лизгање

  Колку момци познавате кои активно одат на лизгање? Веројатно ниту еден. Затоа, оваа идеја е феноменална, бидејќи тој човек ќе добие ново искуство со вас. Договорете се со него да се сретнете пред лизгалиштето и предизвикајте го да ве фати на мразот. Сепак, бидете малку разбрани ако му е прв пат и подајте му ја раката.

  ВОЗЕТЕ СЕ БРОД ПО ЕЗЕРО

  Без разлика на годишното време, возењето по река е уникатно искуство. Ако имате шанса да ја претворите оваа идеја во ваш прв состанок, не пропуштајте ја. Можете да изнајмите брод однапред или можете да го направите спонтано кога шетате покрај брегот со вашето момче.

  ПРЕДИЗВИКУВАЈ ГО НА НЕКОИ ИГРИ

  Факт е дека момците сакаат видео игри и дека секој од нив горе-долу има тајна желба барем еднаш да ја игра својата омилена игра со девојката од соништата. Знаејќи го ова, нема потреба да кажувате повеќе за тоа кој е вашиот совршен потег. Можете да најдете центар за игри и да го предизвикате во понудените игри.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img