More

  Недим Бајрами го постигна најбрзиот гол во историјата на европските првенства

  spot_img

  Албанскиот фудбалски репезентативец по потекло од Тетово, Недим Бајрами го постигна најбрзиот гол во историјата на европските првенства. По само 23 секудни игра, Бајрами погоди за водство на Албанија од 1-0 во дуелот со Италија во првото коло на ЕУРО 2024.

  Ди Марко лошо изведен еден аут, Бајрами пресече во казнетиот простор и го совлада Донарума за почетно водство и голема радост во албанскиот табор.

   

  Но радоста на Албанија не траеше долго. Во 11.минута Бастони изедначи на 1-1, а пет минути подоцна Барела погоди за водство на Италија од 2-1, резултат со кој заврши првото полувреме од натпреварот

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img