More

  Не е оној „големиот“, овој доаѓа од Јамајка

  spot_img

  Пред стартот на пролетниот дел од сезоната, екс-македонскиот шампион Шкендија промовираше уште едно ново засилување со кој ќе ја нападне титулата во домашното првенство.

  Екипата од Тетово се засили со напаѓачот од Јамајка, Роналдо Вебстер кој доаѓа од редовите на штипска Брегалница.

  Вебстер имаше договор со Брегалница до јуни 2025 година, но Шкеднија реши да го откупи од конкурентот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img