More

  Натпреварувачката во „Ѕвездите на Гранд“, Валери Димовска е дисквалификувана

  spot_img

  Натпреварувачката во „Ѕвездите на Гранд“, Валери Димовска објави на социјалните мрежи дека е дисквалификувана.

  Димовска, 24-годишна натпреварувачка од Скопје, вели дека за неа натпреварот завршил по вториот круг, но дека повторно ќе се пријави следната сезона.

  – Бев болна кога се снимаше третиот круг и затоа сум дисквалификувана, бидејќи не можев да се појавам на снимањето. Следната година повторно ќе се пријавам – изјавила Валери за порталот „Нема забрањених“.

  Инаку, на дисквалификуваната пејачка ментор во натпреварувањето ѝ беше Ѓорѓе Давид.

  Димовска за првиот круг на натпреварот ги одбрала песните „Ајде тогаш ништо“ од Тијана Богиќевиќ и „Те сакам“ од Анастасија Ражнатовиќ, а потоа беше наградена со сите шест гласа.

  – Бидејќи ги имаш сите гласови, никој не може да се повлече, ти ќе си го избереш менторот. Знам кого ќе  земеш и еве јас тоа ќе го забележам – рекол тогаш Саша Поповиќ.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img