More

  НАПАДНАТ КУРТО ДУДУШ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШУТО ОРИЗАРИ

  spot_img

  Полицијата постапувајќи по претходна пријава вчера извршила службен разговор со З.И.(47) од Скопје.

  Како што информира денеска МВР, според пријавата, околу 15.30 часот во просториите на општина Шуто Оризари З.И. агресивно се однесувал и го нападнал К.Д.(49) од Скопје, градоначалник на општината.

  По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img