More

  Најблискиот соработник на министерот Шојгу заврши со лисици на рацете

  spot_img

  Рускиот заменик-министер за одбрана Тимур Иванов е приведен под сомнение за примање мито.

  – Заменик министерот за одбрана на Русија, Тимур Владимирович Иванов е приведен поради сомнение дека сторил кривично дело примање поткуп – објави Истражниот комитет на својот канал Телеграм.

  Во 2012 година, Иванов беше вицепремиер на Московската област, додека подоцна беше генерален директор на државното претпријатие Оборонстрој.

  Во 2016 година, со претседателски указ, Иванов беше назначен за заменик началник на Министерството за одбрана.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img