More

  Надал отвора тениска академија во Албанија

  spot_img

  Еден од најдобрите тенисери, Шпанецот Рафаел Надал, склучи договор со властите во Албанија, во кој стои дека набргу ќе отвори тениска академија во Драч.

  Ова го потврдија премиерот на Албанија, Еди Рама, како и самиот тенисер. Инаку академијата ќе биде стационирана во Драч, каде што ќе има има 12 тениски терени со сите придружни елементи.

  – Ми се допаѓа визијата на Албанија за промоција и неговите вредности. Сигурен сум дека овој проект ќе биде успешен – образложи шпанскиот тенисер.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img