More

  На граничните премини Табановце и Богородица утрово за влез и излез од земјава се чека по околу 40 минути

  spot_img

  На граничните премини Табановце и Богородица утрово за влез и излез од земјава се чека по околу 40 минути, информираат  од АМСМ.

  Викендов се очекува зголемен интензитет на сообраќајот поради летните одмори.

  Сообраќајот на патиштата се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img