More

  На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 40-60 минути

  - Advertisement -

  Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е умерен. На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 40-60 минути.

  На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

  Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, соопшти АМСМ.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img