More

  МВР излезе со детали за смртта на Мирко Петровски

  spot_img

  МВР излезе со детали за смртта на бодибилдерот и фитнес тренер Мирко Петровски.

  Познатиот македонски бодибилдер вчера во 09.15 часот бил пронајден мртовво својот дом.

  „На 06.03.2024 во 09.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот на подрачје на Кисела Вода бил пронајден починат М.П.(47) од Скопје“, информираат од МВР.

  Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство.

  По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img