More

  ММА борец удри ринг девојка во задник, па беше тешко претепан надвор од кафезот (ВИДЕО)

  spot_img

  Иранскиот ММА борец Али Хеибати не се забавуваше за време и по неговата борба во Русија.

  Во една од многуте руски ММА промоции, HFC, изминатиот викенд се случи многу грда сцена.

  Тоа е врзано за иранскиот борец Али Хеибати, кој на споменатата адаптација требаше да дебитира против Ерменецот Аркади Осипјан.

  Невидено однесување на борец
  Тој направи скандал пред неговата тепачка кога со нога удри ринг девојка која минуваше покрај него во задникот. Тешко е да се заклучи зошто го направил ова или дали повеќе пати бил обвинет.

  Прво ја загуби борбата со прекин во првата рунда, но потоа, во моментите кога го напушти кафезот, уште повеќе настрада.

  На него налета група Руси од публиката. Брзо го собориле на подот, но потоа му нанеле дополнителна доза тепање.

  На лице место реакција стигна дури и од врвот на руската ММА, а Хеибати доби доживотна забрана за борби на територијата на оваа земја.

  Многумина ќе кажат дека отиде во Русија на првата победа, но освен тоа остана без достоинство. Тоа не би било далеку од вистината.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img