More

  Млада жена, засега неидентификувана, паднала од прозорецот на теретана во Понтијанак и починала откако се сопнала на лента за трчање

  spot_img

  Млада жена, засега неидентификувана, паднала од прозорецот на теретана во Понтијанак и починала откако се сопнала на лента за трчање.

  Надзорните снимки го покажуваат застрашувачкиот момент кога 22-годишната жена, редовен член на теретана, наводно се сопнала на лента за трчање и паднала од отворен прозорец на третиот кат на зградата.

  Инцидентот се случил во вторник на 18 јуни во теретана во Западен Калимантан, Индонезија.

  На видеото се гледа како жената полека оди на лентата за трчање, а потоа непосредно пред инцидентот си го брише лицето со крпа. Следниот момент таа се сопнува. Се обидела да се спаси и се фатила за страната на прозорецот, но за жал не успеала.

  Локалните медиуми објавија дека таа одела во теретана со своето момче и помладата сестра. Дечкото ја замолил да вежба со него на вториот кат, но таа сакала да вежба на трките на третиот кат.

  Таа наводно била пренесена во болница со сериозни повреди на главата, но лекарите не можеле да и го спасат животот.

  Извештајот од обдукцијата покажа дека таа се здобила со големи модринки и исекотини на главата.

  Одделот за криминалистичка истрага на градската полиција Понтијанак моментално води истрага, а полицијата веднаш забележала дека локацијата на лентата за трчање е исклучително опасна бидејќи била на само 60 сантиметри од прозорецот.

  Теретаната се извини на семејството на жената и била затворена три дена по фаталниот пад.

   

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img