More

  Мицкоски го одржа првиот состанок по изборите

  spot_img

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска објави дека имал состанок со носителите на изборните единици на кои било разговарано за коалицирањето и формирање на идна влада.

  „Претпладнево одржав состанок на кој ги поставивме контурите на рамката врз која ќе го градиме коалицискиот потенцијал со останатите партии и каде фокусот ќе бидат луѓето на прво место.

  1. Економски силна држава, преку реформи и чекори кој ќе бидат жестока битка за повисок животен стандард.

  2. Фронт против криминалот и корупцијата и постигнување на правда.

  3. Реализација на стратешкиот интерес за европски интеграции, преку дијалог и исполнување на принципи.

  Очекувањата се големи, и одговорноста кон народот уште поголема. Грутката на ногата ќе исчезне без операција за 14 дена! Македонија ќе биде повторно твоја!“, напиша Мицкоски.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img