More

  Мишел Обама за ќерките: Имаат партнер и вистински живот!

  spot_img

  Барак и Мишел Обама имаат официјално „празно гнездо“ и ги гледаат нивните девојки како полнолетни.

  Поранешната прва дама отворено зборуваше за ова во шоуто на Елен Деџенерис. Таа потврди дека девојчињата живееле дома за време на пандемијата на коронавирус, додавајќи дека и таа и нејзиниот сопруг биле благодарни за дополнителното, неочекувано семејно време. „Да ја имам дома некое време беше посебно задоволство. Затоа што да се биде со нив дури и сега кога се возрасни е многу забавно! Ги обожавам на сите возрасти“. Таа додаде дека тие се неверојатни млади девојки.

  Малија и Саша имаа едвај 10 и 8 години кога нивниот татко беше избран за претседател на САД во 2008 година. Елен Деџенерис рече дека тешко може да поверува дека тие се веќе возрасни бидејќи се сеќава дека Малија и Саша првпат дошле во нејзиното шоу во 2008 година за да ги гледаат браќата Џонас. Мишел Обама на шега одговори: „Тие ги обожаваа браќата Џонас. Сега носат возрасни мажи дома. Порано беше овој и оној поп бенд, но сега тие имаат момци и реален живот“.

  Откако Барак Обама ја напушти функцијата во јануари 2017 година по завршувањето на неговиот втор мандат, семејството Обама му се врати на приватниот живот. Мишел рече дека таа и нејзиниот сопруг сакале нивните ќерки да се подготват за транзицијата што е можно повеќе и тоа се исплатело. „Слушнав што рече мајка ми кога нè одгледа. Таа рече: Јас не одгледувам бебиња, ги воспитувам вистинските луѓе кои ќе можат да се пронајдат и во надворешниот свет. И тоа е она што го имав на ум за девојките. Знаев дека нема секогаш да бидат во балонот во Белата куќа, па мораа да научат да го местат креветот, да возат итн. Мораа да научат да бидат сочувствителна, независна, одговорна личност за да влезат во светот како одговорна, сочувствителна, способна личност. И мислам дека тоа е причината зошто тие се неверојатни млади жени“.

  Малија Обама сега има 23, а Саша 20. Саша студира напорно, Малија дипломираше на Харвард минатата пролет и моментално пишува сценарија за претстојната серија на Амазон Hive. За Велигден, Барак и Мишел се потсетија и споделија фотографија направена додека сè уште живееја во Белата куќа.

  Под него, Барак напиша: „Им посакувам благословен и среќен Велигден на сите кои слават денес. По неколку тешки години, ние сме благодарни за сите подароци во кои уживаме и за луѓето кои го прават овој живот посебен“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img