More

  Министерство за здравство: Во Газа загинаа 26.422 лица

  spot_img

  Министерството за здравство во Појасот Газа, кое го води Хамас, објави дека од почетокот на војната меѓу Израел и палестинската исламистичка организација загинале 26.422 лица, главно жени, деца и малолетници.

  Во изминатите 24 часа загинаа 165 лица, соопшти Хамас.

  Од 7 октомври, кога започна војната, ранети се 65.087 луѓе, се додава во соопштението.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img