More

  МИНИСТЕРОТ ТОШКОВСКИ БАРА ЧАРЕ ЗА ПРОБЛЕМОТ СО ПАСОШИТЕ

  spot_img

  Министерот за внатрешни работи во техничката Влада Панче Тошковски денеска оствари средба со амбасадорката на Република Грција во земјава Софија Филипиду, на која го презентираше проблемот со недостиг на обрасци за патни исправи и предложи мерки за негово решавање.

  На средбата, како што информираат од МВР, беа потврдени заложбите за унапредување на меѓусебната соработка, особено во областа на безбедноста и полициската соработка.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img