More

  Маж во инвалидска количка фрлил неколку запаливи средства кон Кралската палата во норвешкиот главен град Осло

  spot_img

  Маж во инвалидска количка фрлил неколку запаливи средства кон Кралската палата во норвешкиот главен град Осло, објави порталот Јаху.

  Човекот наводно првин на очевидец му рекол дека има бомба, а потоа фрлил 2 молотови коктела зад палатата. Пламени јазици избувнале, но бргу биле изгаснати.

  Ситуацијата е „под контрола“, соопшти полицијата.

  Од полицијата додаваат дека пожарот бргу бил изгаснат и дека мажот е приведен, а причината за нападот на палатата сѐ уште не е позната.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img