More

  Маж уби жена во тепачка

  spot_img

  Тепачка во која е убиена жена се случила денеска во барот „Пин“ во центарот на Риека, јави агенцијата хрватската агенција Хина, повикувајќи се на извори од полициската управа на Приморско-горската жупанија.

  Според првите податоци, во тепачката учествувале маж и жена.

  Во 14.42 часот полицијата добила пријава дека во бар на Павлинскиот плоштад дошло до тепачка, како и дека е повредена една жена. Полицајци и медицински лица излегле на местото на настанот и се обиделе да ја реанимираат повредената жена.

  Полицијата не соопштува други детали за настанот.

  Вечерва е уапсен мажот кој е осомничен за убиство. 

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img