More

  Малија Обама, постарата ќерка на поранешниот претседател Барак Обама и Мишел Обама, првпат се појави на црвениот тепих за да го претстави своето режисерско деби – краткиот филм „Срце“

  spot_img

  Малија Обама, постарата ќерка на поранешниот претседател Барак Обама и Мишел Обама, првпат се појави на црвениот тепих за да го претстави своето режисерско деби – краткиот филм „Срце“ (The Heart).

  „Филмот е за изгубени предмети и осамени луѓе и простување и тагување, но мислам дека работи и на откривање каде може да има нежност и блискост во тие работи“, сподели таа во видеото на Јутјуб.
  „Се надеваме дека ќе уживате во филмот и дека ќе ве натера да се чувствувате помалку осамени или барем да ве потсетува да не ги заборавите луѓето што се“, додаде таа.

  Пред премиерата, Доналд Гловер, чија компанија „Гилга“ го продуцираше филмот, ја пофали Малија.

  „Се чувствувам како таа да е некој кој наскоро ќе има навистина добри работи. Нејзиниот стил на пишување е одличен“, изјави тој за „Ванити фер“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img