More

  Мајката на малата Данка не покажува никакви емоции!?

  spot_img

  Исчезнувањето на малата Данка Илиќ (2) било пријавено во вторникот околу 13 часот и 45 минути, а денеска е веќе трет ден како девојчето се губи. Вчера по 27 часа полицијата ја прекина потрагата и има нова линија на истрага.
  Според неофицијалните информации на нашиот портал од извор близок до истрагата, инспекторите се изненадени од однесувањето на родителите, особено на мајката.

  – Однесувањето на мајката е многу чудно. За некој чие дете исчезнало, таа е премногу мирна. Не покажува никакви емоции и тоа е она што ги изненадува инспекторите. Треба да се земе предвид дека мајката е во поинаква состојба, а тоа веројатно влијае на нејзиното однесување – изјави за Информер извор добро упатен во истрагата.
  Потсетуваме, мајката на исчезнатото девојче отишла со децата во Бањско поле кај родителите, во еден момент, како што рекла, „се свртела да му даде вода на синот и после тоа повеќе не го видела девојчето“ .

  – Кога се свртев, ја немаше. Уште нема две години, во мај ќе наполни две години. Не зборувај уште. Ја повикав, и се јавив, таа не ми одговори. Во близина има дрво. Му се молам на Бога што побрзо да ја најдеме – изјавила Ивана, мајката на малата Данка, за Новости.рс

  Соседите кои живеат во околните куќи во викенда населбата во близина на Бор се вознемирени од веста за исчезнувањето на 2-годишното девојче и истакнуваат дека вакво нешто никогаш не се случило во нивниот крај.

  – Вчера сите бевме вклучени во потрагата, сите од соседството и околината, сите се надеваме дека девојчето е живо и здраво, се трудиме да не мислиме на најлошото – вели сосед кој живее во близина на викендицата каде исчезна Данка.

  За семејството Илиќ мештаните велат дека не биле тука со години, во викендичката во која се случил немилиот настан, никој не живее долго, сè е напуштено и без услови за живот. Соседите се изненадени од тоа што некој може да ги донесе децата таму.

  -Ивана пораснала овде со брат ѝ и со семејството, кога им умре мајка им сите се иселија. Во таа куќа во која исчезна Данка, никој не живее со години. Што ја натера да дојде овде тој ден, кој знае. Никој не ја видел со години, дојде првиот ден и тоа се случи. Притоа не го паркирала автомобилот од предната страна на куќата, до патот, туку зад таа штала, сега сè е сомнително. Исчезнувањето на Данка било пријавено дури по час и половина, таа вели дека прво сама барала, па го повикала сопругот и потоа се вклучила полицијата и сите луѓе од околината – раскажал еден од соседите.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img