More

  Лепа Брена на раката носи 50.000 евра

  spot_img

  Пејачката Лепа Брена е љубител на скапи часовници, а еден од нив привлече големо внимание.

  Бројни регионални ѕвезди гордо се покажуваат и се фалат со скапи работи, автомобили и часовници, додека некои умеат да потрошат цело богатство на едно парче накит.

  Сепак, таков е случајот и со пејачката Лепа Брена, која важи за една од најбогатите луѓе на естрадата. Лепа Брена не крие дека е голем хедонист и дека повеќе сака да троши пари на патувања, но дефинитивно е и дека е љубител на познати брендови на часовници. Неодамна на нејзината рака „блесна“ часовник „Ролекс“, кој според информациите од интернет чини 50.000 евра.

  „Лепа Брена носи многу редок часовник Rolex Datejust!“, пишува на страницата на Инстаграм „часовник на зглобот“ (sat_na_ruci).

   

  „Овој часовник најчесто се гледа на машки раце (поради својата големина), а за дамите е резервиран женскиот од 29 мм. Но, Лепа Брена се одлучила за овој златен модел со дијамантска рамка, дијамантски индекси и прекрасен виолетов бројчаник. Цена: 50.000 евра (пазарна)“.

  Фотографиајта на која Брена позира со овој луксузен детаљ е направена за време на едно од нејзините патувања во Шпанија. Инаку, популарната пејачка овој часовник го искомбинирала со фустан со животински дезен, црвена капа и скапа чанта „Шанел“.

  ФОТО: Инстаграм

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img