More

  Лепа Брена беше воодушевена од наградата што ја доби во Хрватска

  - Advertisement -

  Лепа Брена беше воодушевена од наградата што ја доби во Хрватска
  Таа важеше за една од најголемите ѕвезди на поранешниот Комонвелт. Таа се уште сака да настапува, но сега и се радува на ласкавата титула.

  Легендарната пејачка Лепа Брена присуствуваше на настанот Story Hall of Fame во Загреб. На црвениот тепих прошета во светло жолт фустан со висок шлиц, а носеше и капа во иста боја.

  Таа на манифестацијата ја доби наградата за најдобра регионална ѕвезда, што многу ја израдува. „Ви благодарам за наградата. Сите уметници кои ја работат оваа работа се среќни што ја добив наградата “, изјави пејачката за RTL Direkt. Таа додаде дека е огромна чест што и е доделена.

  Таа истакна дека нејзиниот успех не се должи само на нејзините обожаватели, туку и на новинарите кои ја следат нејзината кариера повеќе од 30 години. Според неа, познатите личности не треба да се оградуваат од новинарите, бидејќи тие се оние кои ги обликуваат кариерите на уметниците – музичари и актерите. Таа вели дека нејзиниот однос со новинарите отсекогаш бил професионален, бидејќи и тие се дел од нејзината работа.

  „И тие заслужуваат признание бидејќи се придружници во мојата кариера. Ви благодариме за сите убави наслови, дури и за малку помалку убавите. Добрите ми помогнаа да истраам во она во што сум добар, а лошите титули ми дадоа поттик да бидам уште подобар“, нагласува популарната пејачка.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img