More

  Кристина Ричи зборува за своето трауматично искуство

  spot_img

  Во јули 2020 година, американската актерка поднесе барање за развод од нејзиниот сега веќе поранешен сопруг Џејмс Хердегн, кој ја малтретирал физички и психички за време на нивниот седумгодишен брак.

  Познатата холивудска ѕвезда Кристина Ричи сега јасно и гласно зборува за своето искуство. Во последното интервју за The Sunday Times, таа изјави дека се чувствува многу добро и дека е подготвена да зборува за трауматични настани. „Мислам дека е важно да кажам дека на ниту еден начин не се чувствувам како жртва. Не се жалам за себе. Не сакам ни да кажам дека ми беше тешко“, рекла актерката и додала дека секој има свои лични проблеми, а тоа биле нејзини. „Се работеше за пронаоѓање на сопствената вредност и позиција и моќ. Ја раскажувам мојата приказна затоа што, кога бев во таква ситуација, барав успешни приказни. „Приказни за луѓе кои се повлекоа и надминаа сè и на крајот беа добро“, додаде актерката.
  Нејзиниот поранешен сопруг Џејмс Хердеген доби забрана за приближување и мора да остане најмалку 100 метри од неа. Како што рече таа во судот, тој физички ја нападнал и понижувал дури и пред нивниот син. Сè започна во летото 2013 година, кога таа за прв пат забремени. Таа откри дека не можела ни да спие навечер, бидејќи Џејмс и ги стискал зглобовите и ја оттурнувал.

  „Не можам да зборувам во име на сите, и ми требаше долго време да си признаам што се случува и како да го наречам. Негирањето беше многу силно. Секако, не сакате да прифатите дека нешто најлошото се случува и дека сте се ставиле во таква ситуација. Ми требаше долго време да останам бремена“, изјавила Кристина и им порачала на сите жени кои се во соодветна ситуација дека единствен избор е да го променат животот и да се ослободат од таков товар.

  На крајот на минатото лето актерката се омажи за својот фризер Марк Хемптон со кој сега живее во мирен и убав брак.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img