More

  Кристијано Роналдо купил земјиште на остров во Дубаи за 25 милиони евра

  spot_img

  Кристијано Роналдо купил земјиште на остров во Дубаи за 25 милиони евра.

  Португалскиот напаѓач заедно со партнерката Георгина Родригез станаа сопственици на дел од „Џумеира Беј“ во Дубаи. Ова е вештачки остров во форма на морско коњче, поврзан со Дубаи со мост од 300 метри.

  Парот планира таму да изгради замок за себе и за своите пет деца. Работата треба да заврши до крајот на годинава.

  Сега 39-годишниот напаѓач на Ал-Наср, Роналдо игра за Португалија на Евро 2024 година.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img