More

  Кралицата Камила проговори за болеста на сопругот

  spot_img

  Кралицата Камила вечерва и се обрати на публиката на музичката вечер во катедралата во Солсбери, велејќи дека кралот Чарлс се чувствува „исклучително добро“ и оти продолжува со лекувањето.

  – Тој многу добро се снаоѓа во овие околности. Тој е многу трогнат од сите писма и пораки испратени од јавноста од целиот свет – рече кралицата.

  Лекувањето на кралот од рак почна во понеделникот, а тој и кралицата се вратија во нивниот дом во Сандрингам во Норфолк во вторникот, откако се виде со синот Хари.

  Во меѓувреме, принцот од Велс за првпат се врати на кралските должности по операцијата на абдоменот на неговата сопруга Кејт, како и дијагнозата на кралот.

   

  Кралот ги одложи сите јавни обврски, иако продолжува да работи на државните документи.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img