More

  Kim Kardashian во првата Balenciaga кампања за 2022 година

  spot_img

  Како продолжение на визијата на Balenciaga фокусирана на славните, за колекцијата пролет 2022 година, креативниот директор Demna објави дека Kardashian се вклучува во вториот дел од новата реклама, прва за годинава. Kim Kardashian им се приклучува на другите познати пријатели на брендот вклучени во серијата, меѓу кои се и француската актерка Isabelle Huppert и моделот Marie-Agnès Diene.

  Kim Kardashian веќе е присутна на инстаграм страната на модната куќа. Портретирана е во нејзиниот дом во Калабасас, облечена во новата колекцијата, која вклучува неонска итерација на култната La Cagole чанта со потпис на брендот, како и со рачната чанта Hourglass.

  Интересно е што последниве половина година Kim Kardashian носи (речиси) исклучиво Balenciaga. Од нејзиниот затемнет ансамбл на Met Gala, до изгледите што ги прикажуваше за време на некои поважни настан, навестува дека гради партнерство што можеби сакала да премине во фаза на работа. Кулминацијата на таа посветеност е пролетната кампања во Kim Kardashian глуми моден магнат за новата сезона – ангажиран во правење селфи./М.М.

  Извор:modamoda.mk

   

   

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img