More

  Камерите го снимија нападот во Сиднеј

  spot_img

  Најмалку четири лица се повредени во напад со нож во црква во западниот дел на Сиднеј.

  Нападот се случил додека свештеникот водел богослужба, која била емитувана на интернет.

  На местото на настанот излегле неколку екипи на полицијата и итната помош.

  Меѓу повредените има четворица мажи за кои се претпоставува дека се на возраст од 60, 50, 30 и 20 години. Меѓу ранетите е и бискупот.

  На видеата објавени на социјалните мрежи се гледа како напаѓачот му приоѓа на бискупот и го прободува со нож, јавуваат австралиските медиуми. Снимката не е проверена, а полицијата не потврдила дека се случил овој инцидент.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img